Otylia Swim Cup: przygoda pływacka zakończona

25.06.2018

600 dzieci wzięło udział w zawodach pływackich Otylia Swim Cup w Gliwicach w miniony weekend. Oprócz dzieci imprezę odwiedzili znani pływacy.

Podczas zawodów, oprócz dobrej zabawy w serdecznej atmosferze, wyszukiwane są nowe pływackie talenty. Najlepsi uczestnicy Otylia Swim Cup otrzymali medale i nagrody. Specjalne puchary, dla dzieci najlepszych w wyścigach na 200 metrów stylem motylkowym, przygotowała sama Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska z Aten.

20180616RO_0232

Wszyscy uczestnicy, w tym również dzieci z Ukrainy, otrzymali pakiety startowe w postaci gadżetów ufundowanych przez firmy Koral, Sante, Henryk Kania i Marwit. Nie zabrakło też lodów, ufundowanych przez sponsora wydarzenia, firmę PPL Koral.

Imprezę Otylia Swim Cup, która odbyła się w dniach 16-17 czerwca, odwiedzili m.in. srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2017 roku, Wojciech Wojdak oraz były wielokrotny olimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata, Bartosz Kizierowski.
Zawody odbywają się w siedmiu kategoriach wiekowych. Dzieci mogą brać udział w dowolnej ilości konkurencji indywidualnych oraz w wyścigach sztafetowych.

Impreza ma na celu popularyzację sportu i propagowanie pływania jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój zdolności ruchowych dzieci i młodzieży. Dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejna edycja Otylia Swim Cup zaplanowana jest w Szczecinie pod nazwą Otylia Swim Cup Winter Edition, w dniach 8-9 grudnia.

Inne materiały

Lody Koral w wielkim mieście

Kubek Ice Coffee ze składaną łyżeczką pod wieczkiem, lody bez laktozy Freely, Grand Gold z egzotycznymi...

Czytaj więcej

Lody Koral komentują Mistrzostwa 2018 #tu i teraz

Zgodnie z tegoroczną strategią marketingową oraz hasłem „Pora na Koral #tu i teraz” ruszyła mundialowa akcja...

Czytaj więcej

Koral stawia na Granda i Lodowe finezje

Producent lodów z Nowego Sącza, PPL Koral, zaprezentował nowości produktowe 2018 oraz plany marketingowe na...

Czytaj więcej