Zakup i dostępność lodów Ekipa

7 maja 2021 godz. 22:13

Polityka sprzedaży w sklepach detalicznych - prosimy o zapoznanie się z oficjalnym oświadczeniem PPL Koral w sprawie sprzedaży i zaistniałych na rynku utrudnień w związku z popularnością lodów Ekipa.

Polityka sprzedaży w sklepach detalicznych - prosimy o zapoznanie się z oficjalnym oświadczeniem PPL Koral w sprawie sprzedaży i zaistniałych na rynku utrudnień w związku z popularnością lodów Ekipa.

Oficjalne Oświadczenie PPL Koral >

Treść Oświadczenia znajduje się również w treści aktualności poniżej. Prezentujemy Państwu również oficjalny cennik PPL Koral 2021, który obowiązuje od początku bieżącego roku. 

Szanowni Państwo,

W związku z docierającymi do nas skargami konsumentów w sprawie Plansza_Koral_2021_PL_final sprzedaży przez niektóre sklepy detaliczne lodów EKIPA w pakietach z innymi lodami bez możliwości zakupu pojedynczych sztuk tego produktu w placówkach handlu detalicznego, uprzejmie informujemy, że spółka PPL KORAL producent lodów EKIPA nie ma wpływu na decyzje sklepów w zakresie polityki sprzedaży, sposobu prowadzenia sprzedaży lodów, podobnie jak nie ma i nie może mieć wpływu na ceny detaliczne, po jakich sklepy – niezależni od producenta przedsiębiorcy – oferują zakupiony przez siebie towar swoim klientom. 

PPL KORAL w żadnym wypadku nie sugeruje i nie sugerowało sklepom detalicznym prowadzenia praktyk, które naszym zdaniem nie są uczciwe względem konsumentów, którzy powinni mieć swobodę zakupu wybranego przez siebie asortymentu w wybranej przez siebie ilości. 

PPL KORAL przyznaje natomiast, że obecny popyt na lody EKIPA w znacznym stopniu przewyższa nasze możliwości produkcyjne i to pomimo faktu, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, wbrew pierwotnym planom zwiększyliśmy produkcję kilkakrotnie. Dodatkowo produkcję lodów EKIPA utrudnia pandemia covid-19, przez którą niezbędne składniki docierają do nas w niewystarczających ilościach i z opóźnieniem. W konsekwencji PPL KORAL zostało tymczasowo zmuszone, by ograniczać wielkość realizowanych dostaw tego produktu do naszych dystrybutorów, a nasi dystrybutorzy, dostarczając na co dzień produkty do bardzo wielu sklepów, również reglamentują przydzieloną ilość lodów EKIPA na dany punkt detaliczny, zapewniając dostępność tychże lodów w jak największej liczbie sklepów tak, aby wszyscy Państwo mogli cieszyć się z ich zakupu.

W związku z powyższym bardzo prosimy nie obwiniać PPL KORAL za praktyki części sklepów, które otrzymując mniejszą liczbę lodów EKIPA niż mogłyby sprzedać, próbują zwiększyć swoją sprzedaż w inny, nieakceptowalny dla nas sposób. 

Pragniemy Państwa zapewnić, że podejmujemy wzmożone wysiłki w celu zwiększenia dostępności lodów EKIPA i wyrażamy nadzieję, że już niedługo każdy, kto będzie miał na to ochotę, będzie mógł próbować naszych produktów bez ograniczeń.

Z poważaniem
Mariusz Jurek
Dyrektor Generalny P.P.L. KORAL, Józef Koral Sp.j.

Więcej aktualności

Historyczna sprzedaż lodów Koral Ekipa

Lody Koral Ekipa są najlepiej sprzedającą się nowością produktową w ponad 40-letniej historii naszej firmy

Czytaj więcej

12. Festiwal Biegowy

Pora na aktywny wypoczynek z Koralem! Chętnie wspieramy inicjatywy, których celem jest popularyzowanie idei...

Czytaj więcej

Byliśmy na koncercie Ekipy

W krakowskim Centrum Sportu Parkowa, 8 sierpnia, odbył się koncert Ekipy. Nie mogło nas tam zabraknąć!

Czytaj więcej