PPL Koral na 8. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju

13.09.2017

Oprócz sponsora tytularnego, Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral jest głównym partnerem Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju, którego 8. edycja zakończyła się 10 września 2017. Firma PPL Koral ufundowała nagrodę główną w postaci samochodu Toyota Yaris, do którego kluczyki miał przyjemność odebrać pan Zdzisław Bończyk z Rybnika.

Pula nagród 8 edycji Festiwalu Biegowego wynosiła 500 tys. zł. Nagrody odebrało ponad 600 osób. Zdzisław Bończyk, który wylosował główną nagrodę ufundowaną przez PPL Koral, startował w Koral Maratonie (5.00:46) oraz Życiowej Dziesiątce (1.07:12).

Oprócz ufundowania nagrody głównej, PPL Koral jest sponsorem Koral Maratonu, czyli biegu na dystansie 42,195. W tym roku dystans pokonał m in. prof. Grzegorz W. Kołodko. Koral Maraton wygrał Kenijczyk Kimutai Willy Kori. Rywalizacja miała charakter charytatywny – uczestnicy, biegnąc, wsparli akcję pomocy dla 6-letniej Alicji chorej na mukowiscydozę oraz dla 23-letniego Matusza, chorego na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Festiwal Biegowy

Firma Koral wspiera Festiwal Biegowy od samego początku, a wzajemna współpraca jest znakomitym przykładem związku sponsora i organizatora. - Już od momentu jak pan Zygmunt Berdychowski (przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, pomysłodawca Festiwalu Biegowego) wpadł na pomysł festiwalu, mógł liczyć na nasze wsparcie - mówi Mariusz Jurek, Dyrektor Generalny PPL Koral. - Pomagaliśmy mu w rozwiązywaniu pierwszych problemów związanych z organizowaniem wydarzenia. Kiedy tylko pojawiła się propozycja, właściciele firmy Koral bardzo szybko podjęli decyzję. Spodobała im się idea czystego sportu, rywalizacji fair play. Każdy ma te same warunki i ten sam dystans do pokonania. Z roku na rok rośnie liczba uczestników i wielbicieli, co też podoba się nam jako sponsorowi. Okazało się, że Festiwal Biegowy trafił idealnie, bo w ciągu tych ostatnich siedmiu lat bieganie zrobiło się niezwykle popularne. Organizatorzy mieli wielkie wyczucie boomu na aktywność sportową Polaków. Z wielką przyjemnością współpracujemy i wspieramy Festiwal - dodaje Mariusz Jurek.

Festiwal Biegowy 2

8. PKO Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju odbył się w dniach 8-10 września. Oprócz możliwości wylosowania samochodu ufundowanego przez PPL Koral oraz możliwości wzięcia udziału w Koral Maratonie, najmłodsi widzowie i uczestnicy Festiwalu Biegowego mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach oraz skosztować pysznych lodów w Koralowej Strefie Dziecka.

 

Inne materiały

Koral wśród 30 polskich firm wyróżnionych przez londyńską giełdę

Producent lodów z Nowego Sącza PPL Koral znalazł się w gronie 30 polskich firm wyróżnionych przez London Stock...

Czytaj więcej

Błogie chwile z lodami Koral na InternetBeta

W Kielnarowej pod Rzeszowem trwa konferencja marketingowa InternetBeta, łącząca środowiska związane z Internetem...

Czytaj więcej

PPL Koral angażuje się w najpopularniejszy Festiwal Biegowy

Już 7 września rozpocznie się 9. Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, największe w naszej części Europy święto...

Czytaj więcej